Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi
Yıldız Teknik Üniversitesi

Uluslararası mevkide önde gelen bir kurum olma vizyonu ile Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Türkiye’de eşsiz bir eğitim, araştırma ve kültür ortamını temsil eder. YTÜ, üstün bilim, teknoloji ve kültürü miras alarak akademik araştırma, teknoloji ve sanata açık erişim konusunda öncülük eder. Türkiye’nin en tanınmış üniversitelerinden biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi; toplumun gelişimi ve refahı için yol göstericidir.

YTÜ lisans ve lisansüstü seviyede, mühendislik dallarından insan bilimlerine ve sosyal bilimlere kadar uzanan geniş bir program yelpazesi sunar. YTÜ aynı zamanda nitelikli öğrencilerin ve akademisyenlerin değişim programlarına katılabilmesi için olanaklar sağlar.

YTÜ, İstanbul’da üç ayrı kampüsüyle ileri gelen devlet kurumlarından biridir. 1911’e dayanan tarihiyle Türkiye’deki en eski dördüncü üniversitedir. Aynı zamanda ülkenin en iyi üniversitelerinden biri olarak addedilir.

Üniversitenin misyonu, eğitim-öğretim alanında üstün profesyonel bilgi ve beceri sağlayarak ulusal ve uluslararası seviyede gelişim ve iş birliği sağlamaktır. Bugün YTÜ, pek çoğu mühendislik ile ilgili olmak üzere 10 Fakülte, 2 Enstitü, 2 Meslek Yüksekokulu, bir

Yabancı Diller Yüksekokulu ve 35.000’i aşkın öğrenciye sahiptir.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.