Uluslararası Antalya Üniversitesi

Uluslararası Antalya Üniversitesi
Uluslararası Antalya Üniversitesi

Uluslararası Antalya Üniversitesi’nin temelini atarken üniversitenin kısa bir süre içerisinde Türkiye’de ve yakın bölgelerde (Orta Asya, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Balkanlar) ses getirecek, 2030 yılında ise dünyanın en başarılı üniversiteleri arasında yer alacak bir eğitim kurumu olması hedefiyle yola çıkılmıştır..

Antalya’nın ilk vakıf üniversitesi olan Uluslararası Antalya Üniversitesi ile doğu ve batı kültürleri arasında köprü görevi üstlenmeyi, eğitim düzeyinin özellikle bilim, teknoloji ve mühendislik alanlarında artırılarak sürdürülmesini ve nitelikli elemanların yetiştirilmesini ve aynı zamanda bölgenin ekonomik ve sosyal gündemini şekillendirmeyi hedefliyor.

Çağdaş bir öğrenim için gerekli yükseköğretim altyapısını sağlayan bilgi ve birikimini dünyanın önde gelen üniversitelerini inceleyerek, karşılıklı görüşmeler ve işbirliği anlaşmaları yaparak oluşturulmuştur. Turizm alanında dünyada bir eğitim markası ve referans merkezi olmayı hedefleyen üniversite, Türk gençlerinin olduğu kadar kültürel zenginlik olarak algılanan uluslararası öğrenciler tarafından da tercih edilen bir eğitim kurumu olmaya devam etmektedir.

Uluslararası konferanslara da ev sahipliği yapan üniversitede kurulacak olan araştırma merkezleri ve enstitülerle ileriye dönük istatistiksel modeller ve analizler oluşturmak, kaliteli araştırma çalışmalarını desteklemek hedefleri arasında yer almaktadır. Bu hedeflere ulaşma konusunda en büyük gücü, yurtdışındaki seçkin üniversitelerde doktora yapmış ve bilimsel çalışmalara imza atmış öğretim üyelerinden kurulu bir kadroya sahip olmasıdır.

Dünyadaki yenilikleri, gelişmeleri ve trendleri yakından takip edebilen, sorgulayan ve araştıran, üretken ve yaratıcı, ülkemizi uluslararası platformda en iyi şekilde temsil edecek, ahlaki değerlere ve toplumsal sorumluluklara duyarlı, başarılı bireyler yetiştireceğimize olan inancımız tamdır.

 

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.