Trakya Üniversitesi

Trakya Üniversitesi
Trakya Üniversitesi

Trakya Üniversitesi

1982 yılında eğitim vermeye başlayan Üniversitemiz bugün; 12 Fakülte, 5 Enstitü, 6 Yüksekokul, 10 Meslek Yüksekokulu ve 1 Konservatuar ile eğitime devam etmektedir.

Trakya Üniversitesi, şehir merkezinde kurulu, başta Merkez Kampus Balkan Yerleşkesi olmak üzere, Ayşe Kadın Yerleşkesi, Karaağaç Yerleşkesi, Kosova Yerleşkesi, Prof.Dr. Ahmet Tarık Karadeniz Yerleşkesi, İsmail Hakkı Tonguç Yerleşkesi, Makedonya Yerleşkesi, Sarayiçi Yerleşkesi ile geniş bir alana kurulmuştur. Merkez hariç Edirne ilçelerine kurulu 6 yerleşke daha bulunmaktadır.

“Öğrenci Odaklı Üniversite” parolasıyla yola çıkan Üniversitemiz, 30 yılı aşkın birikim ve deneyim ile bu gün yaklaşık olarak 40.000 öğrenciye eğitim vermektedir.

Akademik Altyapı

22 Uygulama ve Araştırma Merkezini bünyesinde bulunduran üniversitemiz; laboratuarlarda, ders sınıflarında, amfilerde kullanılan en son teknoloji ile beraber, her biri kendi alanında uzman, deneyimli, birikimli 1604 öğretim elemanı ile dünya ölçeğinde, kaliteli bir eğitim vermektedir.

Ayrıca öğrencilerin uluslararası hareketliliğini kolaylaştıracak, “Diploma Eki Etiketi”ni 2013 yılında alan 29 Türk Üniversitesinden biridir üniversitemiz.

Sosyal Olanaklar

Üniversitemiz öğrencilerine başta kültürel olmak üzere,  çeşitli sosyal hizmetler, spor hizmetleri ve beslenme hizmeti sunmaktadır. Merkez kampüsümüzde bulunan Devlet Yurdumuzun yanı sıra şehir merkezinde bulunan çeşitli özel yurtlarla öğrencilerimizin barınma ihtiyacı da karşılanmaktadır.

Kampüs içerisindeki çeşitli yemek seçeneklerini tercih etmezseniz, Üniversitemizin sunumunu özel firmalara yaptırdığı (gayet ekonomik) ve günde üç öğün çıkan tabldot yemeği yiyebilirsiniz.

Her yıl bahar şenliklerinde yüzlerce etkinlik, konserler, tiyatrolar sizi bekliyor olacak. Sadece bahar şenliklerinde mi? Elbette hayır… Üniversitemizde 50’ye yakın öğrenci topluluğundan istediğinize üye olup kulüplerin etkinliklerine katılabilirsiniz. Yılın en güzel dönemlerinde, Enez Öğrenci Dinlenme ve Eğitim Tesislerinde Saros Körfezinin tadını çıkarabilir veya Meriç Nehri Kenarı Öğrenci Sosyal Tesislerinde dinlenebilirsiniz.

Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz, Balkan Kütüphaneler Birliği Kurucu Üyesi Kütüphanemiz de sizleri bekliyor.

Tüm bu olanakların yanı sıra maddi anlamda da öğrencilerine destek olmaya çalışan Üniversitemiz “Öğrencimizi Destekliyoruz Projesi” kapsamında ihtiyacı olan öğrencilerimize karşılıksız maddi destek sağlamaktadır.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.