Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Türkiye Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, 27/03/2015 tarihli 6639 sayılı Kanunla İstanbul’da kurulmuş, bünyesinde Tıp Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Yaşam Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü bulunmaktadır.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, bilime ve eğitime yapacağı katkılarla Dünya’nın en iyi üniversiteleri arasında yer almayı amaçlamaktadır.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, sağlık alanında yapılacak çalışmalara ve araştırmalara imkan sağlayacak, tıp ilminin en derinlerdeki köklerini de yeniden keşfederek, bilginin bugünden yarına taşınmasında aracılık yapacaktır.

Sağlık eğitimine ilişkin akademik yapının ve standartların oluşturulma çalışmaları ile lisans, lisansüstü ve uygulama seviyelerinde gerekli kurul, komisyon vb. yapılanma çalışmaları devam etmektedir. Bu çerçevede; akademik birimlerin tanımlanması, akademisyen görevlendirilmeleri, eğitim ve öğretim planlamaları, eğitim ve öğretim hizmetlerinin akreditasyonu ile aktivasyonlarına ilişkin süreç hazırlıkları devam etmektedir.

Özellikle sağlık yazılımları, sağlık danışmanlık hizmetleri, biyo-medikal mühendislik hizmetleri kapsamında ürün ve materyal geliştirmek üzere; Sağlık Teknokenti kurulabilmesi için de gerekli çalışmalara başlanılmıştır. Ayrıca Biyoteknoloji Enstitüsü ve Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi kurulması içinde hazırlıklar başlamıştır.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.