Piri Reis Üniversitesi

Piri Reis Üniversitesi
Piri Reis Üniversitesi

Piri Reis Üniversitesi Hakkında

Piri Reis Üniversitesi 1998 yılında Türkiye Denizcilik Sektörü ’nün (ort. 7500 şirket) sponsorluk ve desteğiyle; Türk Deniz Eğitim Vakfı (TÜDEV) aracılığıyla Türkiye Deniz Ticareti Odası (DTO) tarafından kurulmuştur.

Piri Reis Üniversitesi Esentepe’de yer alan ana kampüsünde ve ana kampüsünden yaklaşık 4km uzaklıkta ve Tuzla tren istasyonuna yakın bulunan TÜGEV kampüsünde öğrencilerine modern ve üst düzeyde bir eğitim sunmaktadır.

Piri Reis Üniversitesi Denizcilik alanında uzmanlaşmış eğitim veren Türkiye’deki tek okuldur.

Üniversite, çevre duyarlı yeşil kampüsüyle BREAMS sertifikasyonu ile ödüllendirilmiştir.

Akademik Altyapı

Mevut durumda Üniversite’nin 3 fakültesi, 2 Enstitüsü ve bir de Meslek Yüksek Okulu yer almaktadır. Üniversite’nin her iki kampüsünde modern laboratuvarlar, ileri teknolojiyle donatılmış atölyeler, verilmekte olan eğitimin gerektirdiği tüm donanım ve materyaller bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmış ve alanlarında yetkin akademisyenler dünya standartlarının üstünde seçkin bir eğitim sunmaktadırlar.

Sosyal Olanaklar

Konaklama devlet yurtları, özel yurtlar ve kampüs çevresindeki dairelerden sağlanabilmektedir.

Üniversite’nin merkezinde, kaliteli yemek/içecek ürünleri sunan ve göz alıcı bir deniz manzarasına sahip bir kafeteryası bulunmaktadır. Her iki kampüsün Tuzla şehir merkezine olan yakın konumu itibariyle öğrenciler civardaki restoran ve kafelerde vakit geçirme imkanına da sahip olmaktadırlar.

Üniversite bünyesinde 12’den fazla öğrenci kulübü yer almaktadır. Ayrıca Üniversite’de masa tenisi, spor merkezi, spor salonu ve bir yüzme havuzu bulunmaktadır.

T.C. Piri Reis Üniversitesi’nin Vizyonu (Özgörüşü);

Dünya kalitesi ve standartlarında eğitim ve öğretim vermek, araştırma yapmak ve küresel rekabet ortamında; mesleki ve akademik eğitim arasında SİNERJİ yaratmaktır.

T.C. Piri Reis Üniversitesi’nin Misyonu (Özgörevi) ise;

“ATATÜRK İlke ve İnkılapları doğrultusunda, Türk Denizcilik Örf,Adet,Ananeleri çerçevesinde; Dünya Kalitesi ve Standartlarında eğitim, öğretim vererek, araştırma yaparak 21. Yüzyılın küresel rekabet ortamının gerekli kılacağı meslek ve iletişim becerilerine sahip; Dünyanın her yerinde çalışabilecek nitelikte, mükemmel eğitilmiş; Öğrenmeyi öğrenen, özgür düşünebilen, yaratıcı, ekip çalışması yapabilen, girişimci, kendini sürekli olarak geliştirmeyi öğrenmiş, araştırma yeteneklerini geliştirmiş, Çağdaş, köklü ve kültürlü, insanı seven ve sayan, Sosyal sorumluluk ve yurttaşlık bilincine sahip gençler yetiştirilmesi, ayrıca;

Ülkemiz insanına doğrudan katkıda bulunacak ulusal ve uluslararası düzeyde projelerin geliştirilmesini; Çağdaş Eğitim Programlarının uygulanması, bu programları belirli sayıdaki sosyal, kültürel ve insan bilimleri programları ile desteklenmesi ve açtığı her program ÖRNEK alınan bir üniversite olunmasını HEDEFLEMEKTEDİR.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.