Nuh Naci Yazgan Üniversitesi

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi

Üniversitemiz 4 üniversitesi ile Türkiye’nin öğrenci şehirlerinden birisi olan Kayseri’dedir.Kayseri, Ankara’ya 320 km. ve  İstanbul’a 770 km. uzaklıktadır. Kayseri’ye şehirlerarası ulaşımda; tren, uçak veya otobüsü kullanabilirsin. Türkiye’nin en kaliteli hava ulaşım merkezi olan İstanbul’a günde birkaç uçuş vardır. Kayseri ülkenin geri kalanına demiryolu ve otobüs hizmeti ile bağlanır. Şehir, Türkiye’nin merkezinde bulunduğundan,  otomobil ve otobüsler yoluyla ulaşım son derece kolaydır. Ankara’ya ulaşmak yaklaşık olarak 3 saat, Akdeniz kıyılarına ulaşmak yaklaşık olarak 3 saat ve Kapadokya’ya ulaşmak ise yaklaşık 45 dakika sürer. Şehir içinde ulaşım çoğunlukla otobüs , kişisel araçlar ve KAYSERAY adında hafif raylı sistem olan tramway ile sağlanır. Üniversite kampüsüne her yarım saatte bir şehir merkezinden kalkan servisler ve belediye otobüsleri ile ulaşılabilir.

Kayseri şehri görülmesi gerekilen zengin tarihi yapıya sahip modern bir şehirdir.Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes kayak merkezi Kayseri şehrindedir.Kış sporları ve kış turizminde Erciyes kayak merkezi mutlaka görülmesi gerekilen doğa harikası bir yerdir. Kayseri eşsiz mucizevi doğası olan Kapadokya ile komşudur. Kapadokya özellikle peri bacaları ve eşsiz tarihi ve kültürel mirası ile tanımlanmaktadır.

Kayseri için detaylı bilgi: www.kayseri.gov.tr

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Hakkında

2009 yılında Kayseri Yükseköğrenim ve Yardım Vakfı tarafından kurulan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi; 4 Fakülte ve 1 Enstitü bünyesinde barındırmaktadır. Üniversitemiz; kent merkezinde yer almakta ve öğrencilerine nitelikli ve çağdaş bir eğitim imkanı sunmaktadır.

Üniversitemiz Genişletilmiş Erasmus Üniversite Beyannamesi’ne sahiptir. Misyonunun bir parçası olarak, NNY Üniversitesi öğretim ve araştırma mükemmelliğini artırmakta kararlıdır ve Avrupa ve Dünya’nın önde gelen araştırma kuruluşları ile güçlü bağlar kurmayı ummaktadır. NNY Üniversitesi şu anda diğer AB Üniversiteleri ile uyumlu olan ve Bologna uyum içinde öngörülen Avrupa Kredi Transfer Sistemi’ni (AKTS) kullanmaktadır.

Bu noktadan yola çıkarak, öğrenciler ve akademik personel için daha çeşitli ve uluslararası akademik tecrübe sağlayarak diğer Türk üniversiteleri arasında daha güçlü bir pozisyon almak NNY Üniversitesi’nin  en büyük önceliğidir.

Akademik Altyapı

Birimlerdeki tüm laboratuvar, atölye ve stüdyolar en gelişmiş cihazlarla donatılmış; eğitimde, uygulama için gerekli olan her türlü araç ve malzemeler sağlanmıştır.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.