KTO Karatay Üniversitesi

KTO Karatay Üniversitesi
KTO Karatay Üniversitesi

2005 yılında kuruluş çalışmalarına başlanan Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi, Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından Konya’nın ilk vakıf üniversitesi olarak eğitim hayatına başlamıştır. KTO Karatay Üniversitesi ilk öğrencilerini 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında kabul etmiş ve ilk mezunlarını Haziran 2013’te vermiştir.

KTO Karatay Üniversitesi, Konya Ticaret Odası’nın üniversitesidir. Bu nedenle öğrenciler sanayi ve ticaret dünyası ile iç içe eğitim görmektedir. Öğrenim süresi boyunca stajlarını tamamlayan öğrencileri, sektörde aranılan özelliklere sahip bireyler olarak eğitimlerini tamamlamaktadır. Üniversitenin hedefi mezun olduğunda iş kuracağı, çalışacağı sektörle ilgili temel verilere sahip, kurumun taleplerini karşılayabilecek donanımda, işte aranan mezunlar yetiştirmektir. Sektör Danışmanlığı projesi ile de akademik danışman öncülüğünde, öğrencilerin eğitim alanları ile ilgili mesleki ve sektörel donanımı öğrencilikleri devam ederken kazanmaları hedeflenmektedir. Bununla birlikte KTO Karatay Üniversitesi’nin hedefi öncelikle bölgesinde sanayi, ticaret kesiminin sorunlarını çözmeye yönelik eğitim ve araştırmalar yapmak, nitelikli, kolay iş bulan mezunlar yetiştirmek ve daha sonra ulusal, uluslararası çapta ön plana çıkan bir üniversite olmaktır.

Neden KTO Karatay Üniversitesi?

Üniversite, öğrencilerin özel şirket ve kamu kurumlarında uygulama yapmaları konusuna öncelikli olarak önem vermektedir.
Mezun olan tüm öğrencilere diplomaları ile beraber Diploma Eki verilmektedir.
KTO Karatay Üniversitesi, Erasmus Öğrenci Değişim Programı çerçevesinde öğrencilerine AB üyesi ülkelerin anlaşmalı üniversitelerinde 3-12 aylık dönemlerde yurtdışında eğitim olanakları sağlamaktadır.
KTO Karatay Üniversitesi, yabancı dilde yürütülen, uluslararası standartlardaki profesyonel eğitim anlayışı ile globalleşen dünyanın ortak dillerini gözeten bir eğitim yaklaşımına sahiptir.
KTO Karatay Üniversitesi, her biri kendi uzmanlık alanında önemli başarılara imza atmış 175 tam zamanlı, 75 yarı zamanlı akademisyen kadrosuna sahiptir.
KTO Karatay Üniversitesi, her gün gelişen bilgi teknolojilerine uygun dizayn edilmiş labaratuarlar eşiğinde setifikasyon süreçleri ile desteklenen gelişim programları ve bilgi işlem prosedürlerine sahiptir.
Güvenli ve ekonomik bir şehir olan Konya, Türkiye’nin merkezinde bulunmasından ötürü ulaşım imkânları bakımından çok avantajlı bir konuma sahiptir.
Şehir merkezinde konumlanmış olması: Öğrencilerimizin şehir içinde ihtiyaç duyabilecekleri tüm sosyal olanaklara kolayca ulaşmalarını sağlar.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.