İstanbul Medipol Üniversitesi

İstanbul Medipol Üniversitesi
İstanbul Medipol Üniversitesi

Türkiye’nin genç ve çağdaş üniversitelerinden İstanbul Medipol Üniversitesi, Medipol Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu bugünkü adıyla Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı (TESA) tarafından, 7 Temmuz 2009 tarihinde kurulmuştur.

İstanbul’un en eski yerleşim bölgesi olan yarımadada, Haliç kenarında ve Unkapanı Köprüsü’nün kara ile buluştuğu noktada 2010 yılında eğitim faaliyetlerine başlayan Medipol Üniversitesi; modern derslikleri, laboratuvarları, kütüphanesi ve sunduğu olanaklarla İstanbul’un merkezinde bir eğitim yuvasına dönüşmüştür. Hızlı bir gelişme gösteren Medipol Üniversitesi, eğitim alanlarının yanında öğrenci yurtları, spor alanları ve araştırma laboratuvarlarını da kapsayan Kavacık Yerleşkesi’nin birinci kısmını hizmete sokmuştur.

Bu süreçte Medipol Sağlık Grubu’na ait Türkiye’nin en büyük özel sağlık yatırımı olan Medipol Mega Hastaneler Kompleksi ile iş birliği anlaşması yapılmıştır. Bu hastane Üniversite Hastanesi olarak hizmet vermektedir.

Medipol Üniversitesi, her biri alanlarında uzman akademik kadrosuyla ve ilk yıldan itibaren pratikle teorinin buluştuğu bir eğitim anlayışı ile öğrencilerin meslek hayatına hazırlanarak emin adımlarla yol almalarını hedeflemektedir.

Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Adalet Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüleriyle eğitim yolunda hızla ilerleyen Medipol Üniversitesi; onumuzdaki yıllarda açılacak olan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İletişim Fakültesi ile büyümeye devam edecektir.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.