İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu

İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu
İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu

T.C. İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu Kavram Eğitim Vakfı tarafından gençlere meslek edindirmek, yükseköğretim imkanı sağlamak ve ülkemizin ihtiyaç, duyduğu alanlarda nitelikli bireyler yetiştirmek amacıyla Sayın Bahattin DURMUŞ başkanlığında 2007 yılında kurulmuştur. Kavram Meslek Yüksekokulu; kaliteli ve iyi bir eğitim ortamının, deneyimli ve yaratıcı eğitim kadrosundan kaynaklı olduğunun bilinciyle eğitim sektöründe başarılarını kanıtlamış Kavram Eğitim Vakfı kurucularının bilgi ve deneyimleri ile kurulan bir meslek yüksekokuludur.

Ön lisans programlarının içeriği, ilgili sektörlerin ihtiyaçlarını karşılayacak tarzda hazırlanmıştır. Öğrencilere sunulan eğitimler, dünya ve AB meslek standartlarına uygun ve modern araç ve gereçlerle desteklenmiştir. Seçilen mesleki dallar günümüz iş koşullarına ve sektörel ihtiyaçlara uygun olarak seçilmiştir. Amaç gençlere prestijli bir gelecek sunmak ve onları geleceğe hazırlamaktır. Kavram Meslek Yüksekokulu; üniversite sektör işbirliğini hayata geçirmek amacıyla çok sayıda işletme ile imzalamış olduğu işbirliği protokolleri ile iş dünyasındaki gelişmeleri yakından takip eden, akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunan bir meslek yüksekokulu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Akademisyenler sektörü iyi bilen öğretim üyeleri ve sektörde çalışan uzman kişiler arasından seçilmiştir. Eğitmen ve sektör arasında diyalog öne çıkartılmış, “Akademisyen-sektör Profesyonel Diyalog Kulübü” kurulmuştur, sektörlerin isteklerine uygun olarak tarzda eleman yetiştirilmesi eğitim planlarına yansıtılmıştır.

Kavram Meslek Yüksekokulu, kurulduğu günden beri akademik bilgisi ve mesleki donanımı yüksek bireyler yetiştirirken, öğrencilerinin kültürel ve sosyal etkinlikler ile de yaşama hazırlayan bir meslek yüksekokulu olma bilinciyle eğitimdeki farklılığını korumakta, çalışmalarını bu farklılık ilkesi ile yapılandırmaya devam etmektedir.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.