İstanbul Gelişim Üniversitesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi
İstanbul Gelişim Üniversitesi

2012-2013 akademik yılında, 5 bölüme sahip olan Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu kurulmuştur. Aynı yıl kuruluş işlemleri gerçekleşen ve 3 bölüme sahip olan Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu ile İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’ne ait eğitim dili İngilizce olan 5 bölüm de 2013-2014 akademik yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Üniversite Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki İşletme ve Psikoloji bölümlerindeki tezli ve tezsik Yüksek Lisans ve Doktora programları da 2012-2013 akademik yılından beri devam etmektedir. Fen Bilimleri Enstitüsü’ndeki İnşaat Mühendisliği tezsiz Yüksek Lisans programı da 2013-2014 akademik yılından itibaren faaliyet göstermeye başlamıştır. Böylece üniversitede lisans ve lisansüstü eğitim veren bölüm sayısı 44’e ve Meslek Yüksek Okulu’nda eğitime devam eden program sayısı ikinci öğretim dahil 90’a ulaşmıştır.

MİSYON

Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık, her alanda kendine güvenen, Atatürk ilkelerine bağlı, bilimsel, çağdaş ve evrensel düşünebilen, takım bilincine ve etik değerlere sahip, eleştirel düşünme yeteneği kazanmış, toplumsal sorumluluk bilinci ile donatılmış, geleceğe ümit, azim ve inançla bakan özgün bireyler yetiştirmektir

VİZYON

Kaliteli ve profesyonel bir eğitim vererek, küresel anlamda araştırma ağı kurup, uluslararası tanınmış okullarla ortak projeler gerçekleştirmek ve uluslararası bir eğitim kurumu olarak dünyada adından saygıyla bahsettirmektir. Tüm akademik ve idari personeli ile katılımcılığa ve takım çalışmasına bağlı bir kurum kültürü oluşturarak var olan eğitim fırsatlarını daha da ileriye götürmek, maddi imkanı olmayan öğrencilere eğitim imkanı sağlamak, Türkiye’nin sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmaktır.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.