İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi
İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV) tarafından ulusal ve uluslararası düzeyde aranılan nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla 2003 yılında kuruldu. Doğrudan Yükseköğretim Kurulu’na bağlı olarak eğitim-öğretim hayatına başlayan Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu,“Türkiye’nin ilk vakıf meslek yüksekokulu” olarak bir ilke imza attı.

2003 yılında Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu ile temellerini atarak 2007 yılında kuruluşunu tamamlayan İstanbul Aydın Üniversitesi, 10 fakülte, 3 meslek yüksekokul, 1 yüksekokul, 3 enstitü, 16 araştırma merkeziyle yükseköğrenimde yerini aldı. İstanbul Florya, Bahçelievler, Beşiktaş, Kadıköy, Bakırköy ve Tepekent kampüslerinde 28.000’e yakın öğrenci ile eğitim hayatını sürdüren İstanbul Aydın Üniversitesi, 63 önlisans, 52 lisans, 3 uzaktan eğitim, 39 yüksek lisans, 9 doktora ve 1 sanatta yeterlilik programıyla çağın gerektirdiği insan gücünü yetiştirmek için modern ve çağdaş eğitim – öğretim ortamına sahiptir.

Bölümlerinin bir kısmında İngilizce eğitim veren İstanbul Aydın Üniversitesi, Türkiye’nin en güçlü akademik ve mesleki bilgi birikimine sahip, donanımlı ve deneyimli öğretim elemanlarını bünyesinde barındırmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi, öğrencilerini çağdaş değerlerle donanmış, kendini geliştirme yolunda eleştirel ve etik düşünme yeteneğini kazanmış lider kişilikli bireyler olarak yetiştirmeyi kendine ilke edinmiştir.

Akademik eğitimin yanı sıra kişisel gelişim ve mesleki becerilerin arttırılmasına da önem veren İstanbul Aydın Üniversitesi, sektörlerle yakın işbirlikleri, uygulamalı eğitimi, uluslararası ilişkileri ve uluslararası diploma programları yanında bünyesindeki destek sertifika programlarıyla da öğrencilerini geleceğin dünyasına tam donanımlı olarak hazırlamaktadır.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.