İnönü Üniversitesi

İnönü Üniversitesi
İnönü Üniversitesi

Malatya bağrında yetiştirdiği devlet adamlarının kayısı üretimi ile de dikkat çekiyor. Şehir yüzyıllara dayanan tarihi, kültürel zenginliği, doğal güzellikleri, güçlü ekonomisi ve yüksek eğitim seviyesi ile önde gelen şehirler arasında yerini alıyor.

Malatya Ankara’ya 659 km ve İstanbul’a 113km uzaklığı ile Anadolu’nun kesişim noktası durumundadır. Malatya’ya hava yolu ile tren yolu ile ya da otobüsle ulaşmak mümkün ve Malatya’da otobüs, minibüs ya da yürüyerek merkezde ki her yere ulaşmanız mümkün.

İnönü Üniversitesinin eğitim sistemi katılımcı öğrenme ve yaratıcı öğretim prensiplerine dayanmaktadır. Akademik yıl ve eğitim süreleri değişiklik gösterebilmektedir çünkü birçok değişik alan ve branşlarda eğitim verilmektedir. Üniversite bölümleri tarafından düzenlenen seminerler, konferanslar, eğitim gezileri ve benzeri paralel aktiviteler eğitim sürecini zenginleştirmektedir. İnönü Üniversitesi yurt dışında çalışma olanakları ve teknolojik olarak dünya standartlarında olan ‘‘Global Kampüs ’‘üne yeni öğrenciler eklemeye devam ediyor.

1975 yılında kurulmuş bir kamu üniversitesi olan ve Malatya’nın marka değeri olan İnönü Üniversitesidir ve 2014-2015 eğitim yılında 40. Akademik yılına girecek.

 

İnönü Üniversitesinde 13 Fakülte, 5 Enstitü,3 Yüksekokul, 1 Konservatuar, 12 Meslek Yüksekokulu, 23 Araştırma ve Uygulama Merkezi bulunmaktadır.

 

1500 ulusal ve ulusla arası deneyimli öğretim üyesi ile öğrencileri en gelişmiş araçlarla donatılmış laboratuvarlarda ve atölyelerde çalışma şansına sahipler.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.