Hacettepe Üniversitesi

Hacettepe Üniversitesi
Hacettepe Üniversitesi

2 Şubat 1954’te kurulan Çocuk Sağlığı Kürsüsü ile temelleri atılmış olan Hacettepe Üniversitesi 15 fakülte, 14 enstitü, 3 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu, 1 konservatuvar, Teknokent ve Teknoloji Transfer Merkezi, 75 uygulama ve araştırma merkezi, öğrenci kulüpleri, spor ve kültür tesisleri, öğrenci kasabası, yurtlar, laboratuvarlar, kütüphaneler, bilgi-iletişim altyapısı, kongre merkezleri ile 5 yerleşkeye sahip bir üniversite hâline gelmiştir.

“Joint Commission International” Kalite Onayına sahip olan Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri, ülkemizin en büyük hastane tesislerinden biridir.

Fakültelere/yüksekokullara sadece ulusal değil, uluslararası düzeyde de ciddi bir talep bulunmaktadır. Yaklaşık 42 bin öğrencisiyle Hacettepe Üniversitesi, Türkiye’de önde gelen bir üniversite olmanın yanında hem uluslararası hem de bölgesel bir referans ve çekim merkezidir.

93 lisans programı, 3.137 öğretim elemanı, 75 uygulama ve araştırma merkezi ile hizmet veren Hacettepe Üniversitesi, dünyanın 83 ülkesinden gelen öğrencilerin de tercihi olmuştur. Üniversitede uluslararası akademisyenler ders vermekte, dünyanın önde gelen üniversiteleri ile etkileşimli (interaktif) uzaktan eğitim programları gerçekleştirilmektedir.

Ücretsiz, sıcak içecek ve ikramlarıyla 24 saat hizmet veren 3 kütüphane; 3 milyondan fazla kitap, dergi, görsel-işitsel ve elektronik yayın, 30.000’den fazla uluslararası dergiden oluşan zengin bir bilgi arşivine sahiptir. Bilgisayar ve kablosuz ağ kullanım imkânları, “Mobil Kütüphane Uygulaması” ile kütüphanelere erişmek, katalog taramak, elektronik kitap indirmek de mümkündür. Engelli kullanıcılar için basılı kaynakların ücretsiz dijitalleştirilmesi ve rehberlik hizmetleri de verilmektedir.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.