Kapatılan Üniversitelerin Öğrencileri için Tercih Dönemi Uzatıldı

ÖSYM

Kapatılan Vakıf Yükseköğretim Kurumlarındaki öğrencilerin tercih işlem süresi, gelen yoğun talep kapsamında, YÖK tarafından, 29 Ağustos 2016 Pazartesi Günü Saat: 23.59’a kadar uzatıldı.

Kapatılan yükseköğretim kurumlarının öğrencilerinin Türkiye’deki diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirmeleri için tercih işlemleri, 23 Ağustos 2016 tarihinde başlamıştı.

Program adlarında “(Almanca)”, “(Fransızca)”, “(İngilizce)” vb. yabancı dil bilgisi olan programlarda öğretim, ilgili yabancı dilde yapılıyor. Bu nedenle bu programlarda, ilgili yabancı dilde bir yıl süreli zorunlu hazırlık programı uygulanıyor. Öğrencilerin tercihlerini yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

Programın adında yabancı dil bilgisi bulunmayan ancak, öğretim, %30 yabancı dilde yapıldığı için “Zorunlu Hazırlık Sınıfı” olan programların listesi ise, ÖSYM tarafından yayınlanan ekte yer alıyor. Tercih yapan/tercih yapacak olan öğrencilerin ekte yer alan tabloları dikkatle incelemeleri gerekiyor.

ÖSYM’nin resmi internet sitesinde bulunan, 667 Sayılı KHK Yerleştirilmelerle İlgili Usul ve Esaslar İle Programlar Tabloları’na erişmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

ÖSYM Sayfası

Paylaş:

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.