2016-ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ÖSYM

2016-ÖSYS Ek Yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından tamamlandı. Adaylar, Ek Yerleştirme sonuçlarını aşağıda belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler.

2016-2017 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 6-9 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak. Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacak. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunlu. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecekler. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alıyor.

Ek Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ÖSYM tarafından yayınlanan Ek’te sunuldu.

Sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ulaşılabiliyor. Sınav sonucunuzu öğrenmek ve sınav sonuçlarına ait sayısal bilgileri incelemek için, aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ÖSYM’nin ilgili sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.Paylaş:

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.