2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınav Sonuçları Açıklandı

ÖSYM

ÖSYM tarafından, 20 Ağustos 2016 tarihinde uygulanan ve  toplamda 17 alanda 850 sorudan oluşan  2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi’ne (ÖABT)  ait madde analizleri incelendi, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlandı, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirildi;

Kimya Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 5. sorunun “A” olarak girilmiş cevabının “D” olarak değiştirilmesine, Rehber Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 17. sorunun iptal edilmesine, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 37. ve 39. soruların iptal edilmesine, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 8. sorunun iptal edilmesine, Türkçe Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 14. ve 46. soruların iptal edilmesine, 43. sorunun “E” olarak girilmiş cevabının “C” olarak değiştirilmesine, karar verildi. İptal edilmiş olan sorular, ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ÖSYM tarafından yayınlanan Ek’te sunuldu.

Sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ulaşılabiliyor. Sınav sonucunuzu öğrenmek ve sınav sonuçlarına ait sayısal bilgileri incelemek için, aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ÖSYM’nin ilgili sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.Paylaş:

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.