Galatasaray Üniversitesi

Galatasaray Üniversitesi
Galatasaray Üniversitesi

1992 yılında Türkiye ve Fransa arasında imzalanan milletlerarası anlaşmayla kurulmuş olan Galatasaray Üniversitesi, öğretim dili Fransızca olan bir devlet üniversitesidir.

Galatasaray Üniversitesi ile Paris l Panthéon-Sorbonne Üniversitesi´nin başkanlığını yaptığı 31 Fransız yükseköğretim kurumundan oluşan bir konsorsiyum, Bilimsel İşbirliği Anlaşması çerçevesinde, kuruluşundan bu yana Üniversitede öğretim alanında ve bilimsel konularda destek vermektedir.

Galatasaray Üniversitesi´nde güçlü bir öğrenimin yanı sıra otuzu aşkın öğrenci kulübüyle renkli bir sosyal yaşam da sizleri bekliyor. Sosyal ve kültürel kulüpler, çeşitli organizasyonlarla öğrencilere yoğun ders programları arasında renkli bir sosyal yaşam sunuyor.

Günümüzde bilgi ve yeteneğin geliştirilmesinin ön koşullarından biri, bilgiye ulaşım kolaylığının yanında yeni teknolojilere de hakim olabilmektir. Bu gerçeğin bilincinde olan Galatasaray Üniversitesi, çağın gereklerine uygun olarak, sahip olduğu kurumsal ve teknik donanımları sürekli geliştirmektedir.

Galatasaray Üniversitesi, Erasmus Programı kapsamında başta Fransa olmak üzere Avrupa´nın birçok ülkesindeki saygın üniversitelerle işbirliği anlaşması imzalamıştır. Bu anlaşmalar çerçevesinde gerçekleşen Erasmus öğrenci hareketliliği, her yıl artan ivmeyle gelişmektedir.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.