Başkent Üniversitesi

Başkent Üniversitesi
Başkent Üniversitesi

Başkent Üniversitesi Hakkında
Bir vakıf üniversitesi olan Başkent Üniversitesi, 1993 yılında kurulmuştur ve bugün 11 Fakülte, 1 Devlet Konservatuarı, 7 Enstitü, 6 Meslek Yüksekokulu ve 10.000’e yakın öğrencisiyle; Bağlıca Kampüsü, Adana, Kazan ve Konya’da faaliyet göstermektedir.
Çeşitli uluslararası anlaşmalarla dönemlik gelen, burslu veya burssuz olarak eğitiminin tamamını üniversitemizde sürdüren uluslararası öğrencilerin varlığıyla da kampüsümüz zengindir.

Akademik Altyapı
Başkent Üniversitesi; 13 Araştırma Merkezi ve ortalama 1500 öğretim elemanı ile araştırarak, bilgi üreterek; eğitim, düşünce yaşamı ve topluma katkıda bulunarak, uluslararası standartlara ve rekabet koşullarına cevap veren bir eğitim anlayışıyla eğitim–öğretim hizmetlerini sürdürmektedir. Öğretim üyesi başına düşen uluslararası bilimsel yayın sayısı bakımından da Türkiye’nin en önde gelen üniversitelerinden biridir.
Üniversitemiz eğitim için gerekli olan tüm imkanları sunmaktadır. Üniversite kütüphanemiz, ortalama 142.000 materyali ve ortalama 5700 elektronik kitapla hizmet vermektedir. Öğretim döneminde yoğun olarak, farklı bölümlerce çeşitli konularda konferans, sempozyum, seminer vb. düzenlenmektedir.

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.