Bahçeşehir Üniversitesi

Bahçeşehir Üniversitesi
Bahçeşehir Üniversitesi

“İstanbul’un Kalbinde” sloganına yakışır bir üniversite Bahçeşehir Üniversitesi (BAU)… Beşiktaş’ta boğazın kenarındaki ana kampüsünde günün erken saatlerinde başlayan ve neredeyse tam gün süren bir hareketlilik var. Üstelik üniversitenin hemen her noktasında bir etkinliğe rastlamanız mümkün.

BAU’nun kapısından girdiğinizde gözünüze ilk çarpan şey üniversitedeki yabancı öğrenci sayısının fazlalılığı olacak. Amerika Birleşik Devletleri’nden Çin’e, Fransa’dan Güney Kore’ye kadar uzanan geniş bir coğrafyadan bini aşkın yabancı öğrenci okuyor BAU’da. Niçin BAU’yu tercih ettiklerini sorduğunuzda ise yanıtlar aynı: “Merkezi konumu ve uluslararası gücü”. BAU’nun konumu ortada. Uluslararası alandaki çalışmalarını anlamak içinse üniversite kampüsünde ya da web sitesinde kısa bir tur yapmanız yeterli olacak.

BAU, öğrencilerine “Kampüsüm Dünya” çatısı altında dünyanın çok farklı noktalarında eğitim alma şansı sağlıyor. Üstelik bunu da Berlin, Toronto, Washington DC, Hong Kong, Roma, Silikon Vadisi, Boston gibi kendi kampüs ve akademik merkezlerinde yapıyor. “BAU Abroad” birimi eğitimine BAU’nun yurtdışı kampüslerinde devam etmek isteyen öğrencilerine programlarla ilgili tüm desteği sağlıyor. BAU’da bölümünüzle ilgili bir dersi İstanbul’da ya da Berlin’de, Roma’da ya da Washington DC’deki BAU kampüslerinde alma olanağınız var. Ayrıca her akademik yılın sonuna doğru BAU’nun yurtdışı yaz programlarına başvuru yapma şansına da sahipsiniz. Örneğin New York’ta medya ve iletişim alanında, Washington DC’de siyasal iletişim üzerine, teknolojinin kalbinin attığı Silikon Vadisi’nde dijital medya ve pazarlama konusunda, Hong Kong’da iş dünyası ve inovasyon başlığında eğitim programları açılıyor. Üstelik BAU’nun yurtdışı yaz programları yalnızca kendi öğrencilerine değil, tüm dünyadan öğrencilere açık!

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.